Usuteaduse rakenduskõrgharidusõpe

TULE ÕPPIMA USUTEADUSE RAKENDUSKÕRGHARIDUSÕPPESSE LUTERLKU TEOLOOGIA VÕI HINGEHOIU ERIALALE!

Rkh õppe joonis 2015

EELK Usuteaduse Instituudi usuteaduskonnas saab õppida tasemeõppes usuteaduse rakenduskõrghariduse õppekaval, valides ühe kolmest erialast, millele spetsialiseeruda:

1. Usuteaduse õppekava (Eesti Hariduse Infosüsteemis reg nr 111134)

 
Õppekava üldised eesmärgid on omandada põhipädevused klassikalise teoloogia erinevates valdkondades ning luua eeldused töötamiseks teoloogilisi baasteadmisi nõudvatel ametikohtadel.
 
Olulise rakendusliku väärtuse lisavad kolme valitava eriala eesmärgid ja tööturu võimalused:
 
Õpe vältab 3 aastat (180 EAP). Õpe toimub 4-päevaste sessioonidena (kolmapäevast laupäevani) sagedusega kord kuus, õppeaastas on 10-11 õppesessiooni, mis toimuvad Tallinnas, Pühavaimu 6 või hingehoiu erialal ka Tartus UI Tartu Teoloogia Akadeemias, Ujula 1a ja õigeusu teoloogia erialal ka Õigeusu õppetooli ruumides Tallinnas, Wismari tn 32. Konkreetne ajakava on leitav õppeaasta akadeemilisest kalendrist.
 
Õppimine on tasuline:
Õppemaksud 2017 RKH
 
Õppemaks on 2220 eurot/õppeaastas. Õppemaksu tasutakse arve alusel 10 osas septembrist-juunini 222 eurot/kuus. Õppemaks võib muutuda kuni 10% kord aastas õppeaasta vahetumisel.
 
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Eesti Apostliku-Õigeusu kiriku liikmetel on võimalik saada õppemaksu soodustust 25% - selleks tuleb esitada oma koguduse vaimuliku ametlik soovituskiri õppimiseks EELK Usuteaduse Instituudis ja täita igal õppesemestril vähemalt 75% ettenähtud õppemahust. Soodustuse olemasolu hinnatakse iga õppesemestri alguses. Esimese õppeaasta sügissemestril piisab soodustuse saamiseks vaimuliku soovituskirjast.
 
Õppesessioonide ajal on võimalik Tallinnas ööbida üliõpilase soodushinnaga instituudi ühiselamutubades.
 
 
 
Usuteaduse rakenduskõrgharidusõppesse astumise eelduseks on riiklikult tunnustatud keskhariduse või sellele kvalifikatsiooni olemasolu.

 

Sisseastumisdokumente 2020/2021. õppeaastaks võetakse vastu 4. - 14. augustini 2020, NB! sisseastumisdokumentide lisavastuvõtt on avatud ka 17. - 24. augustini 2020!:

1) Tallinnas, instituudi õppehoones (aadressil Pühavaimu 6)

Dekanaat on avatud tööpäeviti kell 10.00-14.00. 

Sisseastumisdokumente saab esitada ka e-posti teel saates digiallkirjastatud dokumendid See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. aadressil või hoopis posti teel saates dokumendid aadressile Dekanaat, EELK Usuteaduse Instituut, Pühavaimu 6, 10123 Tallinn.

Lisainfot vastuvõtu kohta saab küsida telefonil 611 7403.

2) Tartus, EELK UI Tartu Teoloogia Akadeemias (aadress Riia 22a, Pastoraat)

Kantselei on avatud 10.00 - 16.00.

 

Sisseastumisel tuleb esitada:

  • Avaldus (vabas vormis);
  • keskkooli või teise taseme kutsehariduse lõputunnistus;
  • elulookirjeldus;
  • 2 fotot (3x4);
  • passi või ID-kaardi koopia;
  • EELK või EAÕK koguduse vaimuliku kirjalik soovitus, kui taotletakse õppemaksu soodustust.

 

Sisseastumisavalduse näidise leiad siit:

docAvalduse näidis (rakenduskõrgharidusõppesse astumiseks).doc


Sisseastumiseksamiteks on Piibli tundmise kirjalik test, essee ja vestlus.
 
Sisseastumiseksamid toimuvad 18. augustil 2020 Tallinnas, instituudi õppehoones (aadressil Pühavaimu 6). NB! Sisseastumiskatsed dokumentide lisavastuvõtujal esitanutele toimuvad 26. augustil 2020.

 

Eksamite ajakava:

10.00 Piiblitundmise test

Piiblitundmise testi rõhk on Piibli peamiste jutustuste, nendega seotud isikute (tähtsamad esiisad, kuningad, apostlid) peajoonte, nende sündmuste ja isikute tähenduse ning ligikaudse toimumise aja omavahelise seostamise oskusel. Aluseks on Piibli mõtestatud lugemine, mille juures on suunavaks abiks Ankkuri sarja leeriõpik nr 2 või Toomas Jürgensteini koostatud gümnaasiumi piibliõpik "Piibliõpik ja dogmaatika alused".

11.00 Essee

13.00 Vestlus

Lisamaterjal:

pdfAbiks sisseastujale - essee.pdf

 

Lisainfot saab küsida telefonil 611 7403, e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..