Usuteaduse magistriõpe

MAG joonis 2016
 
 
Õppekava eesmärgid:
 • anda süvendatud teoloogiline haridus ja pädevus töötamiseks teoloogilist kõrgharidust nõudvatel ametikohtadel; rajada eeldused õpingute jätkamiseks doktoriõppes;
 • kujundada eeldused pastoraalseminari kandideerimiseks (täiendavalt vaimulikust ametist EELK-s);
 • diakoonia ja hingehoiu kõrvaleriala eesmärgiks on kutse-, eri- ja ametialase ettevalmistuse andmine kirikliku ühiskonnatöö ning hingehoiutöö erinevates valdkondades (täiendavalt hingehoiust).
Tööturu võimalused:
 • võimalus pastorikutseks (sh kaplanikutseks EELK-s) läbides pastoraalseminari;
 • eeldused töötada teoloogilist kompetentsi nõudvatel töökohtadel;
 • lisaks on diakoonia ja hingehoiu erialale spetsialiseerunutel võimalus töötada koguduse diakoonia- ja hingehoiutöö arendajana ning sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonnas;

 

Õpe vältab kaks aastat ning toimub 4-päevaste sessioonidena (kolmapäevast laupäevani) sagedusega kord kuus. Õppesessioonide ajal on võimalik ööbida instituudi külalistetubades soodsa hinnaga.

 

Usuteaduse magistriõppes õppimine on tasuline.Õppemaksud 2017 MAG

Õppemaks on 2220 eurot/õppeaastas. Õppemaksu tasutakse arve alusel 10 osas septembrist-juunini 222 eurot/kuus. Õppemaks võib muutuda kuni 10% kord aastas õppeaasta vahetumisel.
 
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku ja Eesti Apostliku-Õigeusu kiriku liikmetel on võimalik saada õppemaksu soodustust 25% - selleks tuleb esitada oma koguduse vaimuliku ametlik soovituskiri õppimiseks EELK Usuteaduse Instituudis ja täita igal õppesemestril vähemalt 75% ettenähtud õppemahust. Soodustuse olemasolu hinnatakse iga õppesemestri alguses. Esimese õppeaasta sügissemestril piisab soodustuse saamiseks vaimuliku soovituskirjast.

 

 

VASTUVÕTU INFO

Usuteaduse magistriõppesse astumise eelduseks on:

 • usuteaduse erialal usuteaduse alane kõrgharidust,
 • diakoonia ja hingehoiu erialal kõrghariduse  olemasolu ja vähemalt 60 EAP mahus eelnevalt läbitud teoloogilisi õpinguid.

 

Sisseastumisdokumentide vastuvõtt 2020/2021. õa toimub 4. augustist - 14. augustini 2020 Tallinnas, instituudi õppehoones (aadressil Pühavaimu 6, 10123 Tallinn). NB! Sisseastumisdokumentide lisavastuvõtt on avatud 17. - 24. augustini 2020.

Dekanaat on avatud tööpäeviti kell 10.00-14.00. 

Sisseastumisdokumente saab esitada ka e-posti teel saates digiallkirjastatud dokumendid või hoopis posti teel saates dokumendid aadressile Dekanaat, EELK Usuteaduse Instituut, Pühavaimu 6, 10123 Tallinn.

Lisainfot vastuvõtu kohta saab küsida telefonil 611 7403.

 

Sisseastumisel tuleb esitada:

 • Avaldus (vabas vormis);
 • kõrghariduse olemasolu ja teoloogia õpinguid tõendavad dokumendid;
 • elulookirjeldus;
 • 2 fotot (3x4);
 • passi või ID-kaardi koopia;
 • EELK või EAÕK koguduse vaimuliku kirjalik soovitus, kui taotletakse õppemaksu soodustust

 

Usuteaduse magistriõppe sisseastumiseksamiteks on teoloogilisi põhidistsipliine hõlmav test ja vestlus.

Sisseastumiseksamid usuteaduse magistriõppesse toimuvad 19. augustil 2020 Tallinnas (Pühavaimu 6) algusega kell 10.00. NB! Sisseastumisdokumentide lisavastuvõtu ajal avalduse esitanutele toimuvad sisseastumiseksamid 26. augustil 2020.

Kava:

10.00 Test

11.30 Vestlused

 

Lisainfot saab küsida telefonil 611 7403, e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..