Avatud uste päev

Avatud uste päev 8. aprill 2017!

Oled oodatud EELK Usuteaduse Instituudi avatud uste päevale laupäeval 8. aprillil 2017 kell 9.00 – 16.00.

Võimalus tutvuda instituudi eluga: külastada loenguid, tutvuda õppejõudude ja üliõpilastega, maja ja õppimisvõimalustega.

Tule ja saa osa!

Loe edasi...

Koolitus "Turvaline perenõustamine perevägivalla ja sõltuvustega toimetulekul integratiivse psühhoteraapia põhimõtete ja viimaste uuringute valguses"

Kristliku peretöö põhiküsimused

EELK Usuteaduse Instituut ja EELK Perekeskus kutsuvad vaimulikke, kiriku töötegijaid, psühhoterapeute ja teisi huvilisi osalema täiendusõppe kursusel  “Turvaline perenõustamine perevägivalla ja sõltuvustega toimetulekul integratiivse psühhoteraapia põhimõtete ja viimaste uuringute valguses".

Üheskoos otsitakse vastust küsimusele, kuidas toetada integratiivselt peresid perevägivalla ja sõltuvusprobleemidega toimetulekul. Millistel tingimustel saab paariteraapiat rakendada turvaliselt perevägivalla klientidel?

Koolituse viib läbi Tero Pulkkinen, kes on psühhoterapeut, Soome Luterliku Kiriku vaimulik, kiriku perenõustaja ja pereteraapia koolitaja. Koolitus toimub soome keeles, tõlkega eesti keelde. Tero Pulkkinen on töötanud aastaid sõltuvusprobleemide all kannatavate peredega.

Loe edasi...

Meistrikursus "Johann Sebastian Bachi oreliteosed ja interpretatsioon"

M KrampeEELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakond kutsub 21.04.2017 meistrikursusele "Johann Sebastian Bachi oreliteosed ja interpretatsioon".

Koolituse viib läbi Austria Evangeelse Luterliku Kiriku Landeskantor, organist, orelipedagoog ja oreliekspert mag Matthias Krampe Viinist.

Koolitusele on oodatud organistid ja kirikumuusikud.
Seoses Reformatsioon 500 teema-aasta tähistamisega oleme meistrikursuse teemavalikul pöördunud muusikaajaloo ühe suurima meistri, Johann Sebastian Bachi ja tema oreliloomingu, eelkõige Lutheri koraalile tuginevate teoste poole. Kursusel osalejatel palume ette valmistada J. S. Bachi koraalieelmäng või mõni teine Bachi orelipala, mida kursusel mängida. Meil on hea võimalus hr Matthias Krampe juhendamisel saada osa J. S. Bachi oreliteoste aegumatust pärandist ja selle interpreteerimise alustest.

Loe edasi...

Koolitus „Jumala armu poolt vabastatud“: luterlik arusaam kristliku ja kirikliku elu võimalustest ja väljakutsetest tänapäeval

reformation500 koolitus

EELK Usuteaduse Instituut kutsub osalema reformatsiooni 500. aastapäevale pühendatud koolituste sarjas

„Jumala armu poolt vabastatud“:
luterlik arusaam kristliku ja kirikliku elu võimalustest ja väljakutsetest tänapäeval

Läbiviija: Thomas-Andreas Põder, EELK Usuteaduse Instituudi süstemaatilise teoloogia dotsent ja Tartu Ülikooli süstemaatilise usuteaduse teadur

Sihtrühm: vaimulikud, teised koguduste kaastöölised ning usuteaduse ja sellega seotud erialade üliõpilased, aga ka kõik teised huvilised.

Toimumisajad: Koolitus toimub neljal päeval kl 10.00-17.00, kuid võimalik on osaleda ka ühel päeval või valitud päevadel.

Loe edasi...