Teated

kkli vastuvott2017

EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminar annab teada:

9. mail 2018 kell 12.30-13.15
toimub
EELK UI pastoraalseminaris (Pühavaimu 6, Tallinn)
infotund DIAKONIKOOLITUSELE tulla soovijatele

 

 

 

 

 

Pastoraalseminari infotund

EELK Usuteaduse Instituudi pastoraalseminar annab teada:


5. aprillil 2018 kell 12.30-13.15
toimub EELK UI pastoraalseminaris (Pühavaimu 6, Tallinn)
infotund EKSAMILE PRO VENIA CONCIONANDI
(pastoraalseminari preestrikoolituse sisseastumiseksam)
tulla soovijatele.

 

 

 

 

 

Rudolf Tobias

EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakond kutsub

Orelifoorum ja meistrikursus "Hommage Tobiasele“ Rudolf Tobias
21. aprillil 2018. a. kell 10.00 - 17.00

EELK Usuteaduse Instituudis (Pühavaimu 6, Tallinn)

Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal möödub sajand ka eesti rahvusliku heliloomingu alusepanija Rudolf Tobiase surmast (1873-1918).

Mõlemat juubelit silmas pidades on põhjust tagasi mõelda Tobiase erakordsele rollile meie akadeemilise muusikakultuuri rajamisel ja pühkida taas tolm tema loominguliselt pärandilt, milles peitub veel palju avastamisväärset.

Selle eesmärgiga toimub laupäeval 21. aprillil 2018 ühepäevane orelifoorum "Hommage Tobiasele", mis algab Ines Maidre vastavateemalise sõnalise ettekandega ja jätkub tema poolt läbiviidud meistrikursusega, mille teemaks on "Tobiase orelilooming ja selle interpretatsioon".

Orel omas lapsepõlvest saadik Tobiase jaoks erilist kohta. Orelile olid loodud tema esimesed loomingulised katsetused ja kõrvuti kompositsiooniga õppis ta Peterburi Konservatooriumis ka oreli erialal. Aastaid Peterburi Jaani kiriku organistina tegutsedes kogus Tobias erilist kuulsust oma improvisatsioonikunsti poolest. Improvisatsioonilisust ja ideederohkust kohtame ohtralt ka tema oreliteostes, esmajoones koraalieelmängudes. Nende esitamisel põrkume aga ka rea sisuliste, notatsiooniliste ja registratsiooni puudutavate küsimärkidega, mis on osalt tingitud Tobiase visandlikust käsikirjast.

Loe edasi...

Kristliku peretöö põhiküsimused

EELK Usuteaduse Instituut
kutsub vaimulikke, kiriku töötegijaid ja teisi huvilisi osalema täiendusõppe kursusel
"Kristliku perenõustamise alused"

Kursusel käsitletakse kristliku perenõustamise aluseid ja meetodeid ning arutletakse üheskoos kristliku perenõustaja identiteedi üle.
Koolituse viib läbi Tero Pulkkinen, kes on Soome Luterliku Kiriku vaimulik, perenõustaja ja koolitaja. Koolitus toimub soome keeles, tõlkega eesti keelde.

Loe edasi...