hingehoiukonvernets

EELK Usuteaduse instituut kutsub osalema
konverentsil ”25 aastat hingehoidjate koolitamist Eestis”

Konverents toimub 2. detsembril 2017 Eesti Metodisti Kirikus (Narva mnt 51).

1992. aasta veebruaris algas Tartus Maarjamõisa haiglas hingehoiu ja kriisiabi põhikursus, mis toimus koostöös Soome Luterliku Kiriku Haiglahingehoiu Keskuse, EELK Usuteaduse Instituudi ja Tartu Ülikooli Maarjamõisa kliinikuga. Koolitus toimus kahes rühmas, esimesse kuulusid vaimulikud, koguduste töötegijad ja teoloogia üliõpilased, teine rühm oli mõeldud ravipersonalile. Tänaseks on sarnase koolituse läbinud 300 inimest, lisaks mitmeid teisi hingehoiualaseid täienduskoolitusi. Instituudis on hingehoidu võimalik õppida nii rakenduskõrghariduse kui ka magistriõppes.

Loe edasi...

Head vaimulikud, koguduste kaastöölised- ja liikmed ning teised huvilised! UI toimetised 2jm

EELK Usuteaduse Instituut pakub soodsat võimalust tellida mitmeid instituudi väljaandeid. Kõige päevakajalisem neist on Reformatsioonikongressi artikleid sisaldav reformatsioonijuubelile pühendatud UI toimetiste kogumik nr 25. „Reformatsioon 500 - vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid“ (Koostanud Randar Tasmuth, Anne Burghardt, Thomas-Andreas Põder. Tallinn, 2017. 288 lk.), ent leidub ka teisi huvipakkuvaid uuemaid ja vanemaid teoseid.

Tellimine ja hinnakiri on leitav siin >>

Küsimuste korral palun kirjutage See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

 

Leina nõustamise koolitus

EELK Usuteaduse Instituut kutsub täiendusõppe kursusele

Leinava pere hingehoidlik toetamine

Kursuse viib läbi vaimulik, hingehoidja ja perenõustaja Naatan Haamer

Koolitus keskendub leina teemadele uurides leinaperioodi ja leinajate toetamist peresüsteemi erinevatest vaatenurkadest lähtuvalt. Lein on elu mitmekesiste kaotuste loomulik tagajärg, millele ei ole alati lihtne leida toimetulekuks vajalikku toetust. Abistamise võimaluste mõistmine algab leinaja olukorra mõistmisest. Kursus aitab mõtestada lahti leinaprotsessi ja selles viibiva inimese maailma. Õpime tundma toetamise peamisi põhimõtteid ja arusaamu. Koolitusel on lisaks teoreetiliste teadmiste ja praktiku kogemuste jagamisele olulisel kohal ka iga osaleja enesereflektsioon. Selline teema uurimine aitab leinakogemuse mõistmisel jõuda sügavama arusaamani läbi isikliku kogemuse mõtestamise. Leina, kui kaotusi raviva ja inimelu sügavusi puudutava protsessi uurimine võiks olla iga abistaja jaoks tähtis.

Loe edasi...

Piibel kuulutuse allikana teade

EELK Usuteaduse Instituut kutsub vaimulikke, jutlustajaid ja teoloogia üliõpilasi osalema jutlustamist ette valmistavale koolitusele:

Piibel kuulutuse allikana II

Jutluse tekstide kasutamine: advendi- ja jõuluaeg
Koolituse viib läbi prof dr Randar Tasmuth

Koolituse läbinud inimene:
1. tunneb advendi- ja jõuluaja jutluste alustekstide eksegeetililist tausta;
2. oskab määratleda tekstide fookust;
3. tunneb jutluse aluseks oleva teksti hermeneutilist fooni;
4. on kujundanud oma koguduse konteksti sobivate jutluste struktuuri.

Koolitusele tulijad saavad registreerimise ja osalustasu maksmise järel oma postile lisamaterjale, täpsustavaid juhiseid ja ette valmistavaid küsimusi.

Loe edasi...

 

Avatud uste pev 2017 vEesti Evangeelne Luterlik Kirik kutsub ülesse EELK Usuteaduse Instituudi tööd toetama:

Aita kirikul püsida – toeta EELK Usuteaduse Instituuti

Toeta EELK Usuteaduse Instituudi õppetööd, nii annad oma panuse hooliva ning tasakaalustatud ühiskonna arengusse Eestis.

Toeta tulevaste vaimulike, hingehoidjate, diakooniatöötajate ja kaplanite koolitamist EELK Usuteaduse Instituudis. Annetusega aitad tagada kiriku töötegijate järelkasvu ja annad oma panuse hooliva ning tasakaalustatud ühiskonna arengusse.

EELK Usuteaduse Instituut on koolitustööd teinud 70 aastat. Sellest on saanud ja saavad ka tänapäeval osa kõik Eesti Kirikute Nõukogu liikmeskirikud. Usuteaduse Instituudis on ainus usuteaduskond Eestis, kus õpib kõikide konfessioonide esindajaid ja kus erilisena Euroopa mastaabis on rajatud õigeusu õppetool.

EELK Usuteaduse Instituudi tänased õppekavad võimaldavad õppijal saavutada kompetentsi teoloogia põhidistsipliinides, omandada ettevalmistuse vaimulikuks tööks kirikus ja kaplanaatides ning hingehoiu, diakooniatööd, kristlikku kultuuri ja erinevate religioonide tundmist eeldavates ametites. Usuteaduse Instituudi vilistlasi töötab lisaks kirikule riigiasutustes, kohalikes omavalitsustes, koolides, haiglates, kultuuriasutustes ja mujal.

Oma annetuse EELK Usuteaduse Instituudi toetuseks saad teha EELK annetustekogumise keskkonnas Korjanduskarp siin >> või helistades annetustelefonile 900 9990.

Täname toetuse eest!

EELK UI