VII. Süstemaatilise teoloogia õppetooli uudised

kjt logo

 

 

KUTSE Euroopa Religioonifilosoofia Ühingu konverentsile 28.-31. augustil 2018 Prahas

Loe kutset konverentsile "Philosophy of Religion in a Pluralistic World" siit. Euroopa Religioonifilosoofia Ühingu kodulehe leiab siit.

Loe edasi...

 

KUTSE Euroopa Religiooni Akadeemia aastakonverentsile 5.-8. märtsil 2018 Bolognas

Loe kutset siit. NB! Üliõpilastel on võimalik taotleda Euroopa Religiooni Akadeemia 1. aastakonverentsil osalemiseks reisistipendiumi. Akadeemia kodulehe leiab siit.

Loe edasi...

 

„Reformatsioon 500 – vaimsus, kultuurimõjud, perspektiivid“. Prof. Põderi kõne raamatu esitlusel Tallinna toomkirikus usupuhastuspühal, 31.10.2017

http://kjt.ee/wp-content/uploads/2017/11/kaaned.jpgRaamatut on võimalik soetada EELK Usuteaduse Instituudi (UI) raamatukogust ja EELK konsistooriumist, raamatupoodidest ning tellida UI-st ka elektrooniliselt. Vt raamatu andmeid ja sisukorda.

Loe edasi...

 

Nüüd ka eesti keeles Euroopa evangeelsete kirikute orienteerumisabi elu lõpuga seotud küsimustes

„Aeg elada ja aeg surra“ (2011) aitab orienteeruda küsimustes, mis on seotud meditsiinilise suremisabi ja abistatud enesetapuga. Uurimus on intensiivse konsultatsiooniprotsessi tulemus, milles osalesid 105 Evangeelsete Kirikute Osaduse Euroopas (EKOE) liikmeskirikut 30 maalt ja mille lähtekohaks oli EKOE eetika ekspertrühma koostatud tekst. Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku poolt osales protsessis toonane EELK Usuteaduse Instituudi eetikaõppejõud peakaplan dr Johann-Christian Põder. Esitletava dokumendiga teevad Euroopa evangeelsed kirikud avalikuks oma positsiooni arutelus, mis toimub elu lõpu väärika kohtlemise üle.

Loe edasi...

Akadeemiline seminar „Kuidas meist said protestandid: reformatsioonikultuuri levik Eestis“ Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 19.–20. oktoober 2017

Kultuuriteaduste ja kunstide doktorikool ja EMTA muusikateaduse osakond korraldavad seminari, mille eesmärk on valgustada protestantlikku reformatsioonikultuuri kui uut kultuuritüüpi tema eri avaldustes Eestis (ajalooliselt Eestimaal ja Põhja-Liivimaal) alates 16. sajandist ja lõpetades 19. sajandiga.

Loe edasi...

Uus süstemaatilise teoloogia õppekirjandus raamatukogus – suur tänu!

Teoloogia alane kirjandus1

Austatud üliõpilased ja õppejõud, kallid kaasvõitlejad,

läinud aasta UI heategevusliku jõululaada ja jõulujumalateenistuse korjanduse eesmärk oli osta UI raamatukogu süstemaatilise teoloogia sektsiooni uut õppe- ja teaduskirjandust. Arvestades üliõpilaste võõrkeeleoskust, on praegu vaja täiendada raamatukogu eelkõige ingliskeelse õppekirjandusega.

Loe edasi...