Siit leiate infot erinevate pakutavate õppetoetuste, stipendiumide ja vahetusüliõpilaseks kandideerimise võimaluste kohta. Julgustame kõiki kandideerima!

 

 

 

Gustav-Adolf-Werkes eV pakub teoloogiaõpilastele vahetuseõpilaseks olemise võimalust Saksamaal Leipzigis või Heidelbergis

Gustav-Adolf-Werkes e V pakub teoloogiaüliõpilastele stipendiumit vahetusüliõpilasena õppimiseks Saksamaal Leipzigis (8 kohta) ja Heidelbergis (1 koht) kevadsemestril 2017/2018 õa ja sügissemestril 2018/2019 õa.

Õppetöö toimub saksa keeles. Õppijaks saamise oluline eeltingimus on Saksakeele oskus B1 tasemel (vaja on vastavat tõendit).

Kuna taotlused tuleb esitada EELK poolt, siis huvislistel palutakse saata taotlused 22. jaanuariks 2018 EELK Hariduskomisjonile aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Loe edasi...

Herbert Kuurme mälestusfondi stipendium

Tartu Kultuurkapital on välja kuulutanud konkursi Herbert Kuurme mälestusfondi stipendiumile.

Herbert Kuurme mälestufondi stipendiumi eesmärk on motiveerida noorte vaimulike enesetäiendamist ja teoloogia eriala üliõpilaste õpinguid.

Stipendiumile saavad kandideerida ülikoolide usuteaduskondade üliõpilased ja usuteaduskondade lõpetajad, kes on ennast näidanud vaimulikuna vähemalt 2-3 aastat pühendunult kohaliku kirikukoguduse tegevuses.

Välja antakse üks 650 euro suurune stipendium.

Stipendiumi taotlemiseks tuleb Tartu Kultuurkapitalile 01.juuniks 2017 esitada:

Elektrooniline taotlus vastaval vormil (nimelise stipendiumi taotlemise e-ankeet)

Lühiesse teemal „Minu osa koguduses ja kogukonnas“ (0,5-1 lk)
võimalusel soovituskiri

Nimelise stipendiumi taotlemise e-ankeet SIIT.

Herbert Kuurme (1911-2005) oli legendaarne Põltsamaa kirikuõpetaja, kelle mälestusfond asutati perekonna poolt 2006.aastal.

Lisainfo tel 744 1500, e-post See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Vajaduspõhine eritoetus

Majanduslikult keerulisse seisu sattunud üliõpilastel, kellel on kehtiv vajaduspõhise õppetoetuse negatiivne otsus vastaval semestril, võimalik taotleda vajaduspõhis eritoetust.

Riik on eraldanud EELK Usuteaduse Instituudile vajaduspõhise eritoetuse maksmiseks finantsvahendeid 2016. aastaks mahus, mis lubab määrata kahele üliõpilasele vajaduspõhise eritoetuse 2016/2017. õa sügissemestriks.

Loe edasi...

Vajaduspõhine õppetoetus

Vajaduspõhine õppetoetus on üliõpilasele antav ning isiku majanduslikust olukorrast lähtuv rahaline toetus kõrghariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks.

Üliõpilasel on õigus saada vajaduspõhist õppetoetust, kui:
1) ta on Eesti kodanik või viibib Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või tähtajalise elamisloa või alalise või tähtajalise elamisõiguse alusel;
2) ta õpib täiskoormusega ja on algavaks semestriks täitnud kumulatiivselt eelmistel semestritel õppekava kohaselt täitmisele kuuluva õppe mahu 75% või ta õpib täiskoormusega esimesel semestril;
3) tema arvestatud keskmine sissetulek kuus ei ületa igaks aastaks riigieelarvega kehtestatud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks arvestatava keskmise sissetuleku ülemmäära 358 eurot pereliikme kohta.

Loe edasi...

Stipendium erivajadustega üliõpilastele

Alates 2014/2015. õppeaastast on erivajadustega noortel võimalik taotleda stipendiumi kõrgharidusõpingutes osalemiseks. Erivajadustega üliõpilaste stipendiumi suurus sõltub üliõpilase puude liigist ja raskusastmest ning on 60-510 eurot kuus.

Loe edasi...

  • Moodle
  • ÕIS
  • Abidokumendid

E-õppe kursused - Moodle

Kui täiendusõppe kursuste õppetöö sisaldab ka e-õpet, siis selleks me kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Seal tuleb ennast kasutajaks registreerida. Täpsemad juhised saate kursuse korraldajalt.

Loe edasi

Näidisdokumendid avalduste, VÕTA taotluste jm esitamiseks.

Loe edasi