Õppetoetused

Siit leiate infot erinevate pakutavate õppetoetuste, stipendiumide ja vahetusüliõpilaseks kandideerimise võimaluste kohta. Julgustame kõiki kandideerima!

Saksamaa Ühendatud Evangeelse Luterliku Kiriku õppeseminari kursuste programm 2020

Saksamaa Ühendatud Evangeelse Luterliku Kiriku (VELKD) õppeseminar Pullachis pakub 2020. aastal vaimulikele, kiriku töötegijatele ja samuti kõigile asjahuvilistele võimalust osaleda erinevatel kursustel.

Õppetöö toimub saksa keeles. Mitmekesise programmiga saab tutvuda Pullachi seminari kodulehel: http://theologisches-studienseminar.de/wordpress/.

Kursustest huvitatuil palume osalemissoovist teatada aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Täiendav informatsioon kursuste kohta:

Kadri Eliisabet Põder
Rahvusvaheliste ja oikumeeniliste suhete assessor

EELK Konsistoorium

Tel. 627 7356

Evangeelne Luterlik Kirik Ameerikas pakub naisüliõpilastele stipendiume õppimiseks USA-s

Evangeelne Luterlik Kirik Ameerikas (ELCA) pakub õppestipendiume:

Stipendiumi sihtgrupiks on noored naised (vanuses 17-23 aastat) ning stipendium on mõeldud neli aastat kestvaks stuudiumiks USA-s. Taotluse esitamise tähtaeg on 15. oktoober 2019.

Täpsema informatsiooni stipendiumi kohta ja taotlemise juhendi leiate juuresolevatest failidest (informatsioon on iglise keeles):

DoRa Pluss

DoRa Pluss programmi raames toetatakse Eesti kõrgkoolide noorteadlaste ja magistrantide õppe- ja teadustööga seotud lühiajalist õpirännet välisriikidesse.

Stipendiumi abil on võimalik osaleda välismaal toimuval erialasel konverentsil, seminaril, kursusel või muus erialases tegevuses. Lühiajaline õpiränne välisriigis kestab kuni 30 kalendripäeva.

Toetuse taotlemine ning stipendiaatide valik toimub kõrgkoolis, stipendiumi maksab stipendiaadile sihtasutus Archimedes. Tegevust finantseerib Euroopa Regionaalarengu Fond.

Kõrgkool võib stipendiaadiks valida ainult oma kõrgkooli üliõpilasi või töötajaid.

DoRa Pluss programmi juhendiga saab tutvuda siin:

Ülikoolides kohapeal on Dora Pluss programmi koordinaatorid, kes taotlejaid aitavad.

EELK Usuteaduse Instituudi DoRa Pluss programmi koordinaator on Margit Ubaleht, tema kontakttelefon on 611 7401, e-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud..

Asenduskodulaste kõrgharidusstipendium

Stipendiumi eesmärk on toetada asendushooldusel viibinud või eestkostja peres elanud üliõpilaste kõrghariduse omandamist.

Stipendiumi saab taotleda õppimiseks täiskoormusega õppekavadel rakenduskõrgharidus-, bakalaureuse-,magistri- ning bakalaureuse- ja magistriõppe integreeritud õppes.

Stipendiumi:
* suurus on 160 eurot kuus;
* on võimalik eraldada kuni kümneks õppekuuks aastas õppekava nominaalkestuse jooksul;
* saab taotleda alates üliõpilase immatrikuleerimise õppeaasta esimesest semestrist (juhul kui stipendiumi taotletakse alates teisest õppeaastast või hiljem, siis makstakse stipendiumi alates taotlemise õppeaasta esimesest semestrist);
* taotlusi võetakse vastu üks kord aastas ning taotluste esitamise tähtaeg on 25. oktoober.

Asenduskodulaste stipendiumi kontaktisikuks sihtasutuses Archimedes on Liis Uulman, E-post: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., Tel: 699 9395.

Stipendiumi juhend ja muu vajalik informatsioon SA Archimedes kodulehel: http://haridus.archimedes.ee/asenduskodulaste-korgharidusstipendium.

Vajaduspõhine õppetoetus

Alates 2013/2014. õppeaastast toetab riik vähemkindlustatud perekondadest pärit üliõpilasi kõrghariduse omandamisega kaasnevate lisakulude katmisel. Vajaduspõhine õppetoetus on kehtestatud õppetoetuste ja õppelaenu seadusega.

Vajaduspõhine õppetoetus on üliõpilasele antav ning isiku majanduslikust olukorrast lähtuv rahaline toetus kõrghariduse omandamisega kaasnevate kulutuste katmiseks.

Vajaduspõhist õppetoetust saab tudeng:

• kes on Eesti kodanik või viibib Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või tähtajalise elamisloa või alalise või tähtajalise elamisõiguse alusel;
  • kes õpib täiskoormusega ja täidab õppekava nõudeid 75% ulatuses, kusjuures õppe mahu arvestus on semestrite lõikes kumulatiivne. Esimesel semestril õppetoetuse taotlemisel on piisav ainult täiskoormuse nõude täitmine;
  • kelle perekonna kuusissetulek ühe pereliikme kohta on kuni 468 eurot.

Loe edasi...

• Tahvel