• 1
  • 2
  • 3
  • 4

Rektori tervitus

EELK UI rektor Ove Sander

Miks tulla UI-sse?

Küllap on palju neid, kes on tulnud teadmiste järele. Olen täiesti veendunud, et nad ei ole pidanud pettuma – UI-d lõpetades on neil süsteemne ja klassikaline teadmiste pagas, millest on kasu mistahes elualale suundudes. Tõsi, see kasu ei ole alati rahasse arvestatav, kuid korralik, laiapõhjaline ja süvitsi minev humanitaarharidus on täna juba väärtus iseeneses. Väärtus, mis annab meile põhiväärtused, eluks möödapääsmatult vajalikud ja olulised hoiakud ja orientiirid.

Loe edasi...
Maarjamaa konverents

 

17. - 18. novembril 2015 toimus Tartu Ülikoolis kaheksa sajandit Maarjamaad teema-aasta raames konverents "Maarjamaa - ajaloo teadmusega eilsest homsesse".

Konverentsi korraldasid koostöös: Eesti Kirikute Nõukogu, Tartu Ülikooli Usuteaduskond, EELK Usuteaduse Instituut ja Pastoraalseminar; EEKBL Kõrgem Usuteaduslik Seminar ja EMK Teoloogiline Seminar.

 

Ettekandjatena astusid ülesse: Marju Kõivupuu, Vello Salo, Eenok Haamer, Lea Altnurme, Tauno Toompuu, Ingmar Kurg, Peter Allan (Suurbritannia), Pavel Hošek (Tšehhi Vabariik), Atko Remmel, Ringo Ringvee, Meego Remmel, Kaido Soom, Liina Kilemit, Urmas Viilma, Tõnu Lehtsaar.

Eenok Haameri ettekannet on võimalik lugeda siin:

Mitmed konverentsi ettekanded käsitlesid religioonisotsioloogilise uuringu „Elust, usust ja usuelust 2015“ tulemuste põhjal tehtud uurimusi.

Mõlemal päeval toimusid osalejatel erinevad mõttekojad. Mõttekodade teemad olid:

Kristlikud koolid ja noortekultuurid – juhatasid Triin Käpp ja Liivika Simmul
E-Kirik? Kristlus meedias – juhatasid Allan Tankler ja Kerstin Kask
Kristlik sõnum: sisu ja vorm – juhatasid Katri Aaslav-Tepandi ja Mart Jaanson
Kas ajaloost õpitakse? – juhatasid Marju Lepajõe ja Priit Rohtmets
Uskumine, kuulumine ja eluviis – juhatasid Tõnu Lehtsaar ja Anne Kull
Maarja kirikutes ja kultuuris – juhatasid Tauno Teder ja Urmas Nagel

Ettekandeid on võimalik kuulata Tartu Ülikooli kodulehel siin >>

EELK UI

 

  • ÕIS
  • Moodle
  • Facebook
  • Opus Lingua Keeltekool

E-õppe kursused - Moodle

Usuteaduskonna õppetöö sisaldab ka e-õpe. Selleks me kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Seal tuleb ennast kasutajaks registreerida. Täpsemad juhised saate kursuse korraldajalt.

Liitu UI Facebook lehega