• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Rektori tervitus

EELK UI rektor Ove Sander

Miks tulla UI-sse?

Küllap on palju neid, kes on tulnud teadmiste järele. Olen täiesti veendunud, et nad ei ole pidanud pettuma – UI-d lõpetades on neil süsteemne ja klassikaline teadmiste pagas, millest on kasu mistahes elualale suundudes. Tõsi, see kasu ei ole alati rahasse arvestatav, kuid korralik, laiapõhjaline ja süvitsi minev humanitaarharidus on täna juba väärtus iseeneses. Väärtus, mis annab meile põhiväärtused, eluks möödapääsmatult vajalikud ja olulised hoiakud ja orientiirid.

Loe edasi...
Kristlike väärtuste konverents

 3. detsembril 2014 kell 13.00 - 16.00 toimus  EELK Usuteaduse Instituudis (Pühavaimu tn 6, Tallinn) EELK Konsistooriumi toetatud ja algatatud ning EELK Usuteaduse Instituudiga koostöös korraldatud visioonikonverents

"Kristlikud väärtused usu, kultuuri ja praktika kontekstis: Koostöö Eesti loo loomisel vabariigi 100. sünnipäevaks"

Teemaks olid arutlused ühiskondlikust vastutusest ja väärtustest juba lõppeval aastal ja vajadus mõttevahetuste üle uuel aastal. Kutsuti kaasa mõtlema kiriku ning poliitiliste parteide osast, võimalustest ning vastutusest meie inimeste ees, et kaasa aidata väärtus- ja vastutuspõhise elukeskkonna aluste sõnastamisele Eesti Vabariigi sajandaks aastapäevaks.

Visioonikonverentsi esimeses pooles tervitas teemakohase sõnavõtuga peapiiskop emeeritus Andres Põder, piiskop Einar Soone ja  peapiiskop electus Urmas Viilma.

Järgnesid ettekanded:

Prof Randar Tasmuth - "Kristlikud väärtused väärtuste turul: arutlus inimlikust eristusvõimest"

Prof Rein Veidemann - "Kristliku väärtusõpetuse peegeldusi Eesti (kirjandus)kultuuris"

Hr Hanno Pevkur -  ettekanne konverentsi põhiteemal konverentsi põhiteemal

Konverentsi teises pooles arutlesid teemade üle erakondade esindajad:

siseminister Hanno Pevkur Reformierakonnast, hr Rein Ratas Keskerakonnast, hr Siim Kiisler IRL-ist, hr Neeme Suur Sotsiaaldemokraatlikust erakonnas ja prof Randar Tasmuth.


Moderaator oli hr Indrek Treufeldt.

Konverentsi pilte saab vaadata fotoalbumis siin>>

EELK UI

 

 

 

 

  • ÕIS
  • Moodle
  • Facebook
  • Opus Lingua Keeltekool

E-õppe kursused - Moodle

Usuteaduskonna õppetöö sisaldab ka e-õpe. Selleks me kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Seal tuleb ennast kasutajaks registreerida. Täpsemad juhised saate kursuse korraldajalt.

Liitu UI Facebook lehega