• Uue raamatu esitlus

    2018. a lõpul valmis EELK UI süstemaatilise teoloogia prof dr Thomas-Andreas Põderi esimene eestikeelne monograafia „Usukultuur evangeelses luterlikus vaatevinklis. Teoloogilise mõtte uurimusi ja arendusi“.
    +Loe edasi
  • 1

Rektori tervitus

EELK UI rektor Ove Sander

Vaid armastus austab Jumalat

Kallis instituudi pere, head õppijad ja õpetajad, meie töötajad, vilistlased ja toetajad. Soovin Teile õnnistuse ja rõõmuküllast jõuluaega sõnadega, millega inglid tervitasid kord Petlemma karjaseid – “Au olgu Jumalale kõrges ja maa peal rahu, inimestest hea meel. “ (Lk 2:14).

Loe edasi...

Luterluses hakati juba varakult arutlema selle üle, mis on kesksed asjad liikumise teoloogias. Arutluste käigus sündisid erimeelsused selles osas, kes järgib kõige tõepärasemalt Lutheri algupäraseid mõtteid. Selle tagajärjel sai Lutheri teoloogia juba luterlike usutunnistuskirjade sünniprotsessis erilise asendi, mis kuni kaasaegse luterluseni välja püsivalt edasi peegeldunud.
Luther arendas oma arusaamad kahe eelduse alusel. Ta oli keskaegse koolituse saanud ülikooliteoloog ja teiseks oli ta augustiinlaste ordu liige. Uurimistöödes on palju arutletud selle üle, millal Luther irdus oma keskaegsest taustast ja mis oli tema teoloogias otsustavalt uus ehk reformatoorne. Ettekandes antakse nendele Lutheri varajastele reformatoorsetele mõtteliinidele kuju nende koha esitatud tõlgenduste valgusel.

Õp dr Pekka Kärkkäinen on Helsingi Ülikooli oikumeenika lektor.

  • ÕIS
  • Moodle
  • Facebook
  • Opus Lingua Keeltekool

E-õppe kursused - Moodle

Usuteaduskonna õppetöö sisaldab ka e-õpe. Selleks me kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Seal tuleb ennast kasutajaks registreerida. Täpsemad juhised saate kursuse korraldajalt.

Liitu UI Facebook lehega