Rektori tervitus

EELK UI rektor Ove Sander

Miks tulla UI-sse?

Küllap on palju neid, kes on tulnud teadmiste järele. Olen täiesti veendunud, et nad ei ole pidanud pettuma – UI-d lõpetades on neil süsteemne ja klassikaline teadmiste pagas, millest on kasu mistahes elualale suundudes. Tõsi, see kasu ei ole alati rahasse arvestatav, kuid korralik, laiapõhjaline ja süvitsi minev humanitaarharidus on täna juba väärtus iseeneses. Väärtus, mis annab meile põhiväärtused, eluks möödapääsmatult vajalikud ja olulised hoiakud ja orientiirid.

Loe edasi...

Iga aasta augustis või septembris koguneb Briti saarte Uue Testamendi teaduse seltskond British New Testament Society (BNTS) ühte ülikooli pidamaks kolmepäevast konverentsi. Seekordne kolmekümne kolmas kokkusaamine toimus Šotimaa vanimas, äsja 600 aastaseks saanud St Andrewsi ülikoolis, mille rajamisdokument on 28. augustil paavst Benedictus XIII poolt välja antud kinnitus ülikoolile antud privileegide kohta. Konverentsi avapäeval 29. augustil oli ülikooli vanus 600 aastat ja 1 päev.

Konverentsil on 4 plenaarsessiooni, milledest seekordselt meeldejäävam oli Edinburgi Ülikooli emeriitprofessori Larry Hurtado ülevaade viimase 200 aasta UT uurimises vaheldunud vooludest ja korraks kerkinud ja siis kiiresti kadunud metoodilistest moealgatustest. Üheks niisuguseks vähe jälgi jätnud hetkevooluks oli näiteks 20. sajandi 70-ndail aastail välgatanud strukturaalanalüüs. Teaduse tulevikuennustuse osas jäi elukogenud teadlane muiates tagasihoidlikuks.

Suurem osa ajast töötati sektsioonides (Jesus, Paul, Synoptic Gospels, Johannine Literature, The Book of Acts, The Book of Revelation, The Social World of the NT, The NT & Second Temple Judaism,The NT: Use Influence, Early Christianity). Ligi 150 osavõtja puhul on 10 sektsiooni sobiv määr.

Olen osalenud nendel konverentsidel seoses ETF grandiga 8665 ka varem. Seekord töötasin kaasa Pauluse teemat käsitlevas sektsioonis. Seitsme ettekande hulgas oli ka minu uurimisteema The Two Men in the One Man, mis käsitles 2. Korintose kirjas ning Rooma kirjas esile tuleva seesmise inimese kujundit ning selles seost Pauluse teiste antropoloogiliste karakteristikutega.

EELK Usuteaduse Instituudi esindaja ettekande abstrakt:

Dr Randar Tasmuth

28.09.2013

• Opus Lingua Keeltekool

Usuteaduskonna õppetöö sisaldab ka e-õpe. Selleks me kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Seal tuleb ennast kasutajaks registreerida. Täpsemad juhised saate kursuse korraldajalt.

Liitu UI Facebook lehega