• Uue raamatu esitlus

2018. a lõpul valmis EELK UI süstemaatilise teoloogia prof dr Thomas-Andreas Põderi esimene eestikeelne monograafia „Usukultuur evangeelses luterlikus vaatevinklis. Teoloogilise mõtte uurimusi ja arendusi“.
    +Loe edasi

Rektori tervitus

EELK UI rektor Ove Sander

Vaid armastus austab Jumalat

Kallis instituudi pere, head õppijad ja õpetajad, meie töötajad, vilistlased ja toetajad. Soovin Teile õnnistuse ja rõõmuküllast jõuluaega sõnadega, millega inglid tervitasid kord Petlemma karjaseid – “Au olgu Jumalale kõrges ja maa peal rahu, inimestest hea meel. “ (Lk 2:14).

Loe edasi...

Iga aasta augustis või septembris koguneb Briti saarte Uue Testamendi teaduse seltskond British New Testament Society (BNTS) ühte ülikooli pidamaks kolmepäevast konverentsi. Seekordne kolmekümne kolmas kokkusaamine toimus Šotimaa vanimas, äsja 600 aastaseks saanud St Andrewsi ülikoolis, mille rajamisdokument on 28. augustil paavst Benedictus XIII poolt välja antud kinnitus ülikoolile antud privileegide kohta. Konverentsi avapäeval 29. augustil oli ülikooli vanus 600 aastat ja 1 päev.

Konverentsil on 4 plenaarsessiooni, milledest seekordselt meeldejäävam oli Edinburgi Ülikooli emeriitprofessori Larry Hurtado ülevaade viimase 200 aasta UT uurimises vaheldunud vooludest ja korraks kerkinud ja siis kiiresti kadunud metoodilistest moealgatustest. Üheks niisuguseks vähe jälgi jätnud hetkevooluks oli näiteks 20. sajandi 70-ndail aastail välgatanud strukturaalanalüüs. Teaduse tulevikuennustuse osas jäi elukogenud teadlane muiates tagasihoidlikuks.

Suurem osa ajast töötati sektsioonides (Jesus, Paul, Synoptic Gospels, Johannine Literature, The Book of Acts, The Book of Revelation, The Social World of the NT, The NT & Second Temple Judaism,The NT: Use Influence, Early Christianity). Ligi 150 osavõtja puhul on 10 sektsiooni sobiv määr.

Olen osalenud nendel konverentsidel seoses ETF grandiga 8665 ka varem. Seekord töötasin kaasa Pauluse teemat käsitlevas sektsioonis. Seitsme ettekande hulgas oli ka minu uurimisteema The Two Men in the One Man, mis käsitles 2. Korintose kirjas ning Rooma kirjas esile tuleva seesmise inimese kujundit ning selles seost Pauluse teiste antropoloogiliste karakteristikutega.

EELK Usuteaduse Instituudi esindaja ettekande abstrakt:

Dr Randar Tasmuth

28.09.2013

• Opus Lingua Keeltekool

Usuteaduskonna õppetöö sisaldab ka e-õpe. Selleks me kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Seal tuleb ennast kasutajaks registreerida. Täpsemad juhised saate kursuse korraldajalt.

Liitu UI Facebook lehega