Prof Jaan LaheProfessor Jaan Lahe loengud kristlikust mõtteloost ja seminarid Koguja raamatust

Euroopa kultuur tugineb kahele alusele – antiikkultuurile ja kristlusele. Need kaks on mõjutanud ja rikastanud teineteist ka vastastikku, luues omalaadse sünteesi, mis kajastub nii kujutavas kunstis, kirjanduses, filosoofias kui ka teoloogias.
Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituudi professor ning Tallinna Ülikooli kultuuri- ja religiooniuuringute dotsent Jaan Lahe käsitleb oma loengutes kristlikku mõttelugu maailmapildis ja mõtlemises toimunud muutuste vaatenurgast. Ta otsib vastust küsimusele, millises suhtes on üksteisega maailmapilt, mõtlemine ja usk ning kuidas nende kolme suhe on ajaloo jooksul muutunud.
Loengud toimuvad EELK Mustamäe Maarja Magdaleena koguduses (Kiili tänav 8, Tallinn) ja Toompea Kaarli koguduses (Toompuiestee 4, Tallinn).

Loengute kava

• Esmaspäeval, 10. veebruaril 2020 kell 18.30 „Kristlik usk ja maailmapilt“ (Mustamäe koguduses)
  • Teisipäeval, 18. veebruaril 2020 kell 18.30 „2. sajandi kristlike apologeetide käsitlus Jumalast ja kreeka filosoofia roll selle sõnastamisel“ (Kaarli koguduses)
  • Teisipäeval, 25. veebruararil 2020 kell 18.30 „Katoliku teoloog Karl Rahner (1904-1984) ja tema käsitlus inimeksistentsist“ (Kaarli koguduses)
  • Esmaspäeval, 13. aprillil 2020 kell 18.30 „Kristlik usk ja maailmapilt“ (Mustamäe koguduses)
  • Esmaspäeval, 11. mail 2020 kell 18.30 „Kristlik usk ja maailmapilt“ (Mustamäe koguduses)
  • Esmaspäeval, 14. septembril 2020 kell 18.30 „Kristlik usk ja maailmapilt“ (Mustamäe koguduses)
  • Esmaspäeval, 12. oktoobril 2020 kell 18.30 „Kristlik usk ja maailmapilt“ (Mustamäe koguduses)
  • Esmaspäeval, 16. novembril 2020 kell 18.30 „Kristlik usk ja maailmapilt“ (Mustamäe koguduses)

Lisaks loengutele viib Jaan Lahe läbi seminare, mis käsitlevad Vana Testamendi Koguja raamatut.

See hellenismiajastust pärinev ja tarkuskirjanduse hulka kuuluv teos arutab inimeksistentsi mõtte üle, seades kahtluse alla nii mõnedki teistes Vana Testamendi teostes esitatud seisukohad inimese, maailma ja Jumala kohta.

Seminarid toimuvad Mustamäe koguduses järgmistel aegadel:

• Neljapäeval, 27. veebruaril 2020 kell 18.30
  • Neljapäeval, 30. aprillil 2020 kell 18.30
  • Neljapäeval, 28. mail 2020 kell 18.30
  • Neljapäeval, 24. septembril 2020 kell 18.30
  • Neljapäeval, 29. oktoobril 2020 kell 18.30
  • Neljapäeval, 26. novembril 2020 kell 18.30

Kõik loengud ja seminarid on tasuta.

Oodatud on kõik huvilised.

• Koolituslist

Liitu koolitusinfo listiga

Listi See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. saadame teavet saabuvate koolituskursuste kohta. Liitumiseks saada oma soov koos ees- ja perekonnanime ning e-posti aadressiga See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. aadressil.