Diakonikoolitusele astumine

Pastoraalseminari diakonikoolitusele

tulijalt eeldatakse kutsesobivust, teoloogilist haridust bakalaureuse tasemel või antud diakonikoolituse eeldushariduse
omamist, millele lisandub diakonikoolitus ja praktikakoguduses või mõnes teises kirikliku teenimise kohas.Diakonikoolituse eeldusharidus moodustub piibli, kirikuõpetuse, kirikuloo ja tegeliku usuteaduse ainete omandamises vähemalt 30 EAP ulatuses, kusjuures igas ainevaldkonnas peab olema omandatud vähemalt 3 EAP ning tegelikus usuteaduses mitte vähem kui 9 EAP.

Diakonikoolitusele võetakse vastu vestluse alusel.

EELK Usuteaduse Instituut annab teada, et
1. - 20. augustini 2017 toimub dokumentide vastuvõtt pastoraalseminari 2017/2018 õppeaasta õpperühma neile, kes soovivad
teenida diakonina Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus.

Koolitusele astumiseks esitada avaldus, millele lisada:

• dokumendifoto (3x4)
  • ristimis- ja leeritunnistuse (ning laulatustunnistuse) koopia
  • koguduse õpetaja taotlus, koos praosti kinnitusega
  • elulookirjeldus
  • teoloogilist haridust tõendava diplomi ja akadeemilise õiendi koopia (või tõendus eeldushariduse olemasolust)
  • enesetutvustuse ankeet
  • kolm iseloomustust:

- oma koguduse õpetajalt

- ühelt akadeemiliselt õpetajalt/õppejõult

- sõbralt

Kõik dokumendid esitada elektrooniliselt EELK Usuteaduse Instituudi kodulehe kaudu (vt allpool).

Diakonivestlus toimub 5. septembril 2017.

Loe diakonikoolituse kohta rohkem siit >>

Lisainfo: Liina Sander, pastoraalseminari juhataja assistent
tel. 611 7405; 5664 5700 e-posti aadress: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Avaldusi saab siin esitada 1. augustist 2017!

Avalduse esitamine