Ettevalmistus vaimuliku ametiks

Sisseastjujale

EELK Usuteaduse Instituudis saab õppida

1. Pastoraalseminaris vaimuliku kutse omandamiseks:

diakonikoolitus,

preestrikoolitus.

Diakonikoolitusele astumine

Pastoraalseminari diakonikoolitusele

tulijalt eeldatakse kutsesobivust, teoloogilist haridust bakalaureuse tasemel või antud diakonikoolituse eeldushariduse
omamist, millele lisandub diakonikoolitus ja praktikakoguduses või mõnes teises kirikliku teenimise kohas.Diakonikoolituse eeldusharidus moodustub piibli, kirikuõpetuse, kirikuloo ja tegeliku usuteaduse ainete omandamises vähemalt 30 EAP ulatuses, kusjuures igas ainevaldkonnas peab olema omandatud vähemalt 3 EAP ning tegelikus usuteaduses mitte vähem kui 9 EAP.

Diakonikoolitusele võetakse vastu vestluse alusel.

Loe edasi...

Preestrikoolitusele astumine

EELK Usuteaduse Instituut annab teada, et

1. - 20. augustini 2017 toimub dokumentide vastuvõtt pastoraalseminari 2017/2018 õppeaasta õpperühma neile, kes soovivad teenida preestrina Eesti Evangeelses Luterlikus Kirikus.

Preestrikoolitusele astumiseks esitada avaldus, millele lisa:

• dokumendifoto (3x4)
  • ristimis- ja leeritunnistuse (ning laulatustunnistuse) koopia
  • kõrgemat teoloogilise spetsialisti haridust tõendava diplomi ja akadeemilise õiendi koopiad
  • enesetutvustus
  • essee teemal „Võimalused ja raskused Pühakirja kasutamisel teoloogilises argumentatsioonis“
  • iseloomustus, mille esitab preestrikoolitusele astuja kohta koguduse õpetaja

Kõik dokumendid esitada elektrooniliselt EELK Usuteaduse Instituudi kodulehe kaudu (vt avalduse esitamine all)

Eksam pro venia concionandi toimub 11. - 12. septembril 2017.

Lisainfo: Liina Sander, pastoraalseminari juhataja assistent
tel. 611 7405; 5664 5700 e-posti aadress: See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.

Loe preestrikoolituse kohta lisaks siin >>

Avalduse esitamise võimalus avaneb siin 1. augustil 2017.

Avalduse esitamine