Avatud uste päev

UI maja päikselineAvatud uste päev EELK Usuteaduse Instituudis, Pühavaimu 6, Tallinn
Reedel, 10. mail 2019 kell 9.15-19.00

Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku Usuteaduse Instituut kutsub tutvuma õppimisvõimalustega, külastama huvipakkuvaid loenguid ja seminare ning kohtuma üliõpilaste, õppejõudude ja töötajatega.

AVATUD LOENGUD:

9.15-12.00

Süstemaatilise teoloogia proseminar - õp mag Karin Kallaas
Aines õpitakse koostama akadeemilist teoloogilist teksti allikate põhjal ning kirjutama iseseisvat teoloogilist teksti.

• Vaimuliku juhendamise praktika - õp mag Matthias Burghardt

 

Religioonifenomenoloogia - õp dr Jaan Lahe
Kursus annab ülevaate religioossetest fenomenidest ja nende klassifitseerimisest. Teemad: sakraalne ja profaanne; jumalakäsitlused; inimesekäsitlus erinevates religioonides; kosmoloogia ja kosmogoonia; kurjus; surm ja sealpoolsus; ilmutus; religioosse pärimuse vormid ja zanrid; riitus ja selle liigid; ohver; palve; riik ja valitseja erinevates religioonides

12.00-12.20 PALVUS Usuteaduse Instituudi kabelis

12.20-13.15 LÕUNAPAUS

 

13.15-15.00

• Luterlikud usutunnistuskirjad - õp prof Thomas-Andreas Põder
Kursusel tutvutakse 16. sajandi usupuhastuse teoloogia klassikaliste põhitekstidega, et õppida tundma nende teoloogilist sisu ning selgitada nende funktsiooni ja tähendust kiriku, kristlaste ja teoloogia tänapäeva jaoks oikumeenia ja religioosse pluralismi ajastul.

 13.15-17.00

• Dogmadelugu - õp prof Arne Hiob
Dogmadelugu käsitleb kiriklike siduvate õpetuste kujunemise ajalugu. Tähelepanu pööratakse vanakiriklike oikumeeniliste kirikukogude poolt menetletud vaidlusküsimustele ning nende retseptsioonile kuni tänapäevani.

Filosoofia eriseminar - õp mag Matthias Burghardt


17.15-19.00

• Religioonisotsioloogia - õp mag Liina Kilemit
Aines käsitletakse religiooni kui sotsiaalse institutsiooni kohta ja rolli ühiskonnas, seoseid teiste institutsioonidega, muutusi religiooni sotsiaalses rollis ja funktsioonides kaasaegses maailmas, usuliste organisatsioonide tekke ja arengu seaduspärasid ning kaasaegse religioossuse mõningaid erijooni.

• Religioonifilosoofia - õp prof Thomas-Andreas Põder
Aines käsitletakse kristliku teoloogia ja filosoofia vahekorda ning filosoofilise ja teoloogilise lähenemise vahekorda Jumalale ja religioonile. Kriitiline-kreatiivne mõtlemise praktika, mis püüab religiooni elatud tegelikkusest lähtudes selle avaldumisi ja probleeme mõista, ratsionaalselt hinnata, argumentide abil uurida.

Tere tulemast!

Rohkem infot meie kodulehel ui.eelk.ee. Küsimuste korral helista 611 7403 või saada e-kiri See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. aadressil.