Rektori tervitus

EELK UI rektor Ove Sander

Töötegijatest mure ja rõõmuga

Mis võiks olla tänasel päeval meie kiriku aga ka usuteaduse instituudi suurim mure? On selleks meie suurus? Võimalik, kuid see võiks ju igal ajal arvukam olla. On selleks piiratud ressursid? Küllap sedagi, sest ustava talendikaupleja lõppsaldo sõltub ikkagi tema käes algselt olnud talentide arvust? On selleks meie töötegijate suhted ja läbisaamine? Ilmselt seegi on aeg-ajalt teemaks, kui napib aega üksteise ära kuulamiseks ning hinnangud saabuvad enne infot.

Loe edasi...
Laululinnu lood kannel

EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna
KEVADINE VÄIKEKANDLE KURSUS ALGAJATELE
27. aprillil 2019. a. kell 11.00-15.00
EELK Tartu Maarja kogudusemaja saalis
(Õpetaja 5, Tartu)

Koolitusele on oodatud pühapäevakooli õpetajad, laste muusikaringide juhendajad, kirikumuusikud. Kevadine väikekandle kursus algajatele on mõeldud nendele, kellel huvi väikekandle vastu ja kes soovivad seda mängima õppida või nad on pilliga kokku puutunud ja tunnevad ses vallas end veel ebakindlalt.

Koolitus toimub laupäeval, 27. aprillil 2019 kell 11.00-15.00 Tartu Maarja kogudusemaja saalis

Koolitust viib läbi Keila Waldorfkooli Läte pärimusmuusikaõpetaja ja EELK Risti koguduse organist Helle Suurlaht.
Helle on õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias väikekannelt.

Koolitusel õpitakse katmistehnikas pillimängu ja sõrmitsemistehnikat.

Repertuaari hulgas on eesti rahvamuusika lood ja laulud ning vaimulikud rahvalaulud. Lisaks erinevate tehnikate omandamisele õpitakse ka lugude saatmist. Räägitakse ka pilli hooldusest.

Mängime D-duur 7- keelsetel kanneldel. Kursusel osalemiseks ei pea tingimata omama pilli. Koolitaja võtab ise pillid kaasa. Registreerumisel palun märkida pilli olemasolu.

Koolitustasu 25 EUR sisaldab lisaks koolitusele kohvipausi
Registreerimine kuni 24. aprillini 2019 e-posti aadressil See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud. või siin elektroonilisel vormil:

Registreerimine

Kohtade arv on piiratud!

Lisainfo: Kersti Petermann, tel 514 6341 või Kristel Aer, tel 502 0950 või tel 611 7408

Helle

• Opus Lingua Keeltekool

Usuteaduskonna õppetöö sisaldab ka e-õpe. Selleks me kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Seal tuleb ennast kasutajaks registreerida. Täpsemad juhised saate kursuse korraldajalt.

Liitu UI Facebook lehega