Rektori tervitus

EELK UI rektor Ove Sander

Tänu katab mure kinni

Jumala armust oleme taas võinud alustada Usuteaduse Instituudi akadeemilist õppeaastat. Valdavaks tundeks on tänu – Jumal on puudutanud südameid ja juhtinud otsustusi, et 25 meest ja naist on leidnud tee teoloogiaõpingute juurde. Kirikumuusika osakonda astujaid oli 3. Esmaspäeval toimunud diakonikoolituse vastuvõtul ütlesime jah sõna 5-le sisseastujale ning nende ridade kirjutamise ajal sooritavad pro venia concionandi eksamit 3 kandidaati.

Loe edasi...
Laululinnu lood kannel

EELK Usuteaduse Instituudi kirikumuusika osakonna
TÄIENDUSÕPPE KURSUS
„LAULULINNU LOOD“ KANDLEGA

28. oktoobril 2017. a. kell 10.00-14.00 EELK Usuteaduse Instituudis
(Pühavaimu 6, Tallinn)

Koolitusele on oodatud pühapäevakooli õpetajad, laste muusikaringide juhendajad, kirikumuusikud ja kõik, keda huvitab muusika ja kristliku kasvatuse valdkond

Koolitust viib läbi Helle Suurlaht, kes on EELK Risti koguduse organist.
Helle on õppinud Viljandi Kultuuriakadeemias väikekannelt ja on pärimusmuusikaõpetaja Keilas Waldorfkoolis Läte.

Koolitusest: Muusikatöös lastega on hea võimalus kasutada erinevaid pille. Õrna kõlaga väikekannel, mis oma imeliste helidega puudutab inimeste hingi, on siin suureks abiliseks.

Kandlega saab saata laule, sõrmitseda kirikukellade imitatsioone, kutsuda lapsi tundi või teha väike vahemäng laulule. Kannel kõlab kirikus kaunilt, jumalateenistuse kõlapildi rikastamiseks võid saata näiteks koraali kandlega.
Kuidas seda siis päriselt teha? Kutsun sind tutvust tegema kandlega ja õppima kandlemängu põhilisi mänguvõtteid.
Laulik "Laululinnu lood" on hea allikas, mida me koos kandlega hakkame lahti harutama. Kui sul on see laulik olemas, võta palun kaasa. Lisaks lauliku lugudele mängime ka vanu eesti rahvamänge.

Koolitusel osalemiseks ei pea oskama kannelt mängida.

Kui sul on juba väikekannel D-duuris, siis palun võta see kaasa. Kui sa loed sellisest võimalusest esimest korda, siis tule kohale ja pill, mida saad koolitusel kasutada, juba ootab sind.

Koolitustasu 20 EUR sisaldab lisaks koolitusele kohvipausi

Koolitusele registreerumine kuni 25. oktoobrini:

Elektrooniline registreerumine siin vormil >>

Registreerumisel palun märgi kindlasti ära - "vajan pilli".

Kohtade arv on piiratud.

Lisainfo: Kersti Petermann, tel 514 6341 või Kristel Aer, tel 502 0950 See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud., tel 611 7408

Helle

• Opus Lingua Keeltekool

Usuteaduskonna õppetöö sisaldab ka e-õpe. Selleks me kasutame e-õppe keskkonda Moodle. Seal tuleb ennast kasutajaks registreerida. Täpsemad juhised saate kursuse korraldajalt.

Liitu UI Facebook lehega